Sorry, no posts matched your criteria.

   

  زمانی که فروید(بزرگترین روانشناس دنیا) آنا دختر ۱۶ ساله خود را ترک می کرد تا وی استقلال زندگی پیدا کند، تنها ۴۰ نکته به او گوشزد کرد و به گفته خود آنا با اجرای این ۴۰ نکته وی توانست با ایجاد آرامش در خود، در سن ۲۸ سالگی بزرگترین نظریه پرداز روانشناسی شخصیت زمان خود شود. این ۴۰ نکته از این قرار است.

  دختر ۱۵ ساله ای با در آمد نیم میلیون دلار در سال (عکس)

  دختر 15 ساله ای با در آمد نیم میلیون دلار در سال (عکس)

  دختر نوجوانی که بالاترین درآمد را در سال بدست می آورد. به گزارش ایران ناز: نوا مینتس (Noa Mintz) در ظاهر مانند هر نوجوان دیگری به نظر می‌رسد. این دختر که از ایالت نیویورک ‌آمریکاست با دندان‌های سیم‌کشی شده جلوی دوربین‌های فیلم‌برداری سرش را اندکی با شرم کج می‌کند و از هر نظر به سایر دخترهای ۱۵ ساله شباهت دارد اما نوا کاری کرده که او را از دیگر هم‌سن و سال‌هایش متمایز می‌سازد.

   

  نوا مینتس رئیس یکی از آژانس‌های ارائه پرستار کودک است و سالانه ۴۸۰ هزار دلار درآمد دارد.

   

  دختر 15 ساله ای با در آمد نیم میلیون دلار در سال (عکس)

  زمانی که هم‌مدرسه‌ای‌‌های نوا مشغول دست و پنجه نرم کردن با تکالیف شب خود بودند، نوا مینتس با سؤال‌هایی روبرو بود که باید به عنوان رئیس یک آژانس برای آن‌ها پاسخی می‌یافت، مانند این سؤال که آیا باید برای اداره آژانس از دیگران کمک بگیرد و مدیرعامل اجرایی استخدام کند؟ این نوجوان در ماه اوت سال ۲۰۱۲ میلادی به اجرای ایده خود به عنوان “دایه‌ها نزد نوا” مشغول شد.

   

  اینک که کم‌تر از سه سال از آن زمان می‌گذرد ۲۵ پرستار کودک تمام‌وقت و حدود ۵۰ پرستار کودک پاره‌وقت در شهرهای نیویورک و همپتون آمریکا برای نوا کار می‌کنند و ۱۹۰ کودک تحت پرستاری آژانس او قرار دارند. شعار نوا که در وب‌سایت این آژانس منتشر شده این است: «ما با هم بهترین پرستار را برای خانواده‌ات پیدا می‌کنیم.»

   

  مردیت برکمن مادر نوا از دیدن استعداد مدیریت دخترش به وجد آمده است و می‌گوید: «نوا از زمان تولدش مؤسس بود. او وقتی ۶ یا ۷ سال داشت می‌خواست یک شرکت کوچک تأسیس کند.» مادر می‌گوید که دخترش پیش از این آرزو داشت که مشاور برپایی جشن‌های تولد باشد. اما اینک او راه خود را پیدا کرده است؛ راهی که به قول مادرش “نه تفریح و سرگرمی است و نه دکه فروش لیموناد.”

  ۱۰ تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)

  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  Oprah Winfrey
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۱
  ارزش خالص دارایی : millions $ 1,500
  سن : ۵۲
  مجرد
  شغل : مجری تلویزیونیJ.K. Rowling
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۲
  ارزش خالص دارایی : millions $ 1,000
  سن : ۴۳
  ازدواج کرده و طلاق گرفته
  تعداد فرزند : ۳
  شغل : نویسنده (خالق هری پاتر)Martha Stewart
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۳
  ارزش خالص دارایی : millions $ 638
  سن : ۶۴
  ازدواج کرده و طلاق گرفته
  تعداد فرزند : ۱
  شغل : طراح دکوراسیون داخلیMadonna 
  مقام : ۴
  ارزش خالص دارایی : millions $ 325
  سن : ۴۹
  متاهل
  تعداد فرزند : ۳
  شغل : خوانندهCeline Dion

  مقام : ۵
  ارزش خالص دارایی : millions $ 250
  سن : ۳۸
  متاهل
  تعداد فرزند : ۱
  شغل : خوانندهMariah Carey
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۶
  ارزش خالص دارایی : millions $ 225
  سن : ۳۶
  شغل : خوانندهJanet Jackson
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۷
  ارزش خالص دارایی : millions $ 150
  سن : ۴۰
  مجرد
  شغل : خوانندهJulia Roberts
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۸
  ارزش خالص دارایی : millions $ 140
  سن : ۳۹
  متاهل
  تعداد فرزند : ۲
  شغل : هنرپیشه
  Jennifer Lopez
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۹
  ارزش خالص دارایی : millions $ 110
  سن : ۴۰
  متاهل
  تعداد فرزند : ۲
  شغل : هنرپیشه / خوانندهJennifer Aniston
  10 تا از ثروتمندترین و معروف ترین زنان دنیا (+عکس)
  مقام : ۱۰
  ارزش خالص دارایی : millions $ 110
  سن : ۳۷
  مجرد
  شغل : هنرپیشه سینما و تلویزیون

  حضرت فاطمه (س)، معصوم سوم:

  فاطمه (علیها السلام) در سال پنجم پس از بعثت و در روز ۲۰ جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد. مادرشان حضرت خدیجه و پدرش پیامبر اکرم (ص) می باشد. برای ایشان نام های دیگری ذکر شده است که عبارت اند از: صدیقه، طاهره، راضیه، زهرا، زکیه و بتول. فاطمه (س) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می باشد. کنیه اش ام الحسین، ام ابیها و ام الائمه بود. ایشان در سال ۲ هجری به عقد حضرت علی (ع) درآمد. سراسر زندگانی فاطمه (س)، مملو از مکارم اخلاق و رفتار های نمونه و انسانی است.
  سرانجام در روز سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری، دختر پیامبر بر اثر حوادث ناشی از هجوم به خانه ایشان، دنیا را ترک نمودند و به شهادت رسیدند؛ درحالی که از عمر مبارکش بنا بر مشهور، ۱۸ سال بیشتر نمی گذشت و بنا بر مشهور تنها ۹۵ روز پس از رسول خدا در این دنیا زندگی نمودند.

  اوستین جین (۱۸۱۷ – ۱۷۷۵ م)

  خانم جین داستان نویس و نوئل نویس معروف بریتانیایی در همپشایر در خانواده ای مذهبی متولد شد. پدرش کشیش کلیسا بود. او شش رمان بیشتر خلق نکرد اما همین تعداد تاثیر زیادی بر ادبیات بعد خود داشت. جین اوستین برای نوشتن داستان های خود به شهر های مختلف سفر می کرد و سر انجام در وینچستر دار فانی را وداع گفت. بیشتر نوشته های او با نام مستعار انتشار یافته اند.

  مهم ترین آثار وی عبارتند از: غرور و تعصب، حس و حساسیت، مانسفیلد پارک، تشویق، إما و کلیسای نورتانگر.

  کوری، ماری اسکلودووسکا (۱۹۳۴ – ۱۸۶۷ م )

  مادام ماری کوری در ورشو لهستان متولد شد. در کودکی بسیار باهوش بود و از چهار سالگی شروع به تحصیل کرد خیلی زود پیشرفت کرد و در ۳۳ سالگی برای دریافت دانشنانه به پاریس رفت و در سال ۱۸۹۵ با پییر کوری استاد فیزیک و شیمی در شهر پاریس ازدواج نمود و برای گذراندن دکترای خود بنا به پیشنهاد شوهرش در صدد جستجوی اجسامی غیر از اورانیوم که دارای همان خواص باشد برآمد. ما

  پکن.

  وینیچ، اتل لیلیان (۱۹۶۰ – ۱۸۶۴ م ):

  دام کوری سایر مواد معدنی را مورد آزمایش قرار داد و ملاحظه نمود که تشعشع یکی از مواد معدنی قوی تر از اورانیوم است.
  مادام کوری و شوهرش هردو مشغول کار شدند و در روز های ۱۸ و ۲۶ ژانویه سال ۱۸۹۸ به اکتشاف پولونیوم و رادیوم موفق گردیدند. پییر کوری به اتفاق بکرل و مادام کوری در سال ۱۹۰۳ به دریافت جایزه نوبل فیزیک مفتخر گردید. ماری اولین زنی بود که موفق به دریافت جایزه نوبل در رشته فیزیک شد. ولی در سال ۱۹۰۶ پییر در اثر تصادف با گاری درگذشت و مادام کوری پس از مرگ شوهرش به مطالعات خود ادامه داد و در سال ۱۹۱۰ موفق به تهیه رادیوم خالص شد و در این هنگام استاد سوربون و عضو آکادمی طب شد و در سال ۱۹۱۱ برای دومین بار موفق به دریافت جایزه نوبل (این بار در شیمی) شد و او در چهارم ژوئیه درگذشت.

  دوبوار، سیمون (متولد ۱۹۰۸ م):

  خانم سیمون دوبوار از نویسندگان معاصر و اگزیستانسیالیست فرانسه است. تحصیلاتش را در رشته ریاضی و فلسفه به پایان رساند و علاقه زیادی به تدریس فلسفه داشت. وی منشی ژان پل سارتر پایه گذار مکتب اگزیستانسیالیسم بوده است و تا آخر عمر دوستی او با سارتر ادامه داشت وی به معضلات و مشکلات زنان در طول تاریخ بسیار اهمیت می دهد و این موضوع در آثارش مشهود است.
  آثار معروف وی عبارت اند از: ماندارن ها، میهمان، خاطرات یک دختر جوان.

  باک پرل. س (۱۹۵۳ – ۱۸۸۸ م):

  در آمریکا متولد شد. پدر و مادرش از مبلغان دینی بودند. کودکی را همراه خانواده در چین گذراند. تحصیلاتش را در آمریکا به پایان رساند و به نویسندگی پرداخت. بعد ها دوباره به چین باز گشت. وی در چین شهرت بسیاری دارد. در سال ۱۹۳۲ جایزه پولیترز و در ۱۹۴۵ جایزه ادبی هاولر و در ۱۹۳۸ جایزه ادبی نوبل را دریافت کرد.
  آثار وی عبارت اند از: باد شرقی، باد غربی – خاک خوب – پسران – مادر میهن پرست – فرشته جنگجو – محبوبم بازگرد – تفرقه در خانواده – تبعید – نسل اژدها – این دل پرغرور – داستان چینی – امروز و همیشه، مرادن خدا، انقلابی جوان، خانه ی قسمت شده، همه مردان برادرند، خدایان دیگر، زن مجلل، اولین زوجه، عمارت کلاه فرنگی، نامه ای از پکن.

  وینیچ، اتل لیلیان (۱۹۶۰ – ۱۸۶۴ م ):

  این بانوی انگلیسی در خانواده ای تحصیل کرده متولد شد. تحصیلاتش را در برلین به پایان برد و همزمان موسیقی را نیز به خوبی آموخت. در نوشته هایش به مسائل اجتماعی خصوصاً آزادی تاکید بسیار دارد وی چندین اثر نویسندگان روسی را به انگلیسی ترجمه کرده. اولین اثر وی با نام «خر مگس» شهرت جهانی کسب کرد. سایر آثارش عبارت اند از:

  کفشت را بکن، جک دایموند، الیویالتام، دوستی گسیخته شده.

   

  وبستر، جین (۱۹۱۶ – ۱۸۷۶ م):

  خانم وبستر در نیویورک متولد شد. از نزدیکان مارک تواین نویسنده مشهور و معروف است و علت علاقه ی زیادی که به سیر و سفر داشت سفری به دور دنیا کرد (به همراه پدرش) سپس به نویسندگی پرداخت وی ابتدا موفق نبود ولی با نوشتن بابا لنگ دراز به شهرت رسید. سبک نوشتاری وی بسیار روان و ساده است و شامل گروه سنی خاصی نمی شود. این خانم در اوج معروفیت بود که در سن ۴۰ سالگی درگذشت.

  آثارش عبارت اند از: وقتی که پاتی به دانشکده رفت، بابا لنگ دراز.

  ستو، هاریت بیچر (۱۸۹۶ – ۱۸۱۱ م):

  خانم هاریت بیچر ستو در ایالت کنتاکی امریکا در خانواده ای پر جمعیت متولد شد. پدرش مردی روحانی و تهیدست بود. وی در جوانی در مدرسه ای به مدیریت خواهرش به شغل آموزگاری اشتغال داشت. هاریت با یک کشیش ازدواج کرد و صاحب هفت فرزند شد. وضع برده داری امریکا در آن زمان تاثیر زیادی بر روحیه وی گذاشت و این امر باعث شد تا کتاب معروف «کلبه عمو تم» را به رشته تحریر در آورد که باعث معروفیت وی شد. این کتاب سرگذشت و زندگی سخت بردگان سیاه پوست را با مهارت بسیار بیان می کند.

  سایر آثار وی عبارت اند از: خاطرات شیرین از سرزمین های بیگانه، مروارید جزایر اور، پیرمرد شهر نشین

   

  ساگان، فرانسوز (متولد ۱۹۳۹ م):

  خانم ساگان از نویسندگان معاصر فرانسوی است. به دلیل مخالفت قوانین از مدرسه اخراج شد و خیلی زود به نوشتن روی آورد. معروف ترین اثر وی «سلام بر غم» نام دارد که به اثر بسیار جوان بود، وی بیش از ۴۰ رمان و نمایشنامه نوشته است.

  سایر آثار وی عبارت اند از: یک نوع لبخند، در یک ماه، در یک سال، قصری در سوئد، آیا برامس را دوست دارید، ضربه ی طبل.

   


تمامی حقوق مادی و معنوی اين وبسايت متعلق به باران موزیک ميباشد. [15-19:27:24] K