خانه / روانشناسی / ترنس یعنی چه؟

ترنس یعنی چه؟

ترنس یعنی چه؟

به فردی دو جنسه می گوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر و مؤنث متولد شده باشد .

در اصطلاح لاتین به این افراد هرمافرودیت یا انترسکشوال می گویند . این واژه در اصل، یونانی است .

نکته جالب این که انسان های دو جنسه خودشان را به عنوان موجودی با یک جنس قبول دارند.

در واقع گروه نسبتاً کوچکی از دو جنسی ها در جهان وجود دارند که تعداشان به طور منظم در حال افزایش است اما اکثریت آنان در انزوای کامل به سر می برند که دلایل اصلی این انزوا را می توان ترس و خجالت عنوان کرد .

این افراد اکثراً از سوی خانواده ؛ اطرافیان و حتی جامعه طرد می شوند و به همین دلیل تصمیم می گیرند زندگی در سکوت و خاموشی به دور از این که در معرض عموم مردم باشند را ادامه دهند.

آن ها همانند ما به تمامی نیازهای روحی ـ روانی، عاطفی و احساسی احتیاج دارند .

آن ها در واقع مظهر طبیعی خلقت خداوند هستند و اگر خداوند نمی خواست این افراد به این شکل به دنیا نمی آمدند.

افراد ترانس سکشوال احساس می کنند که روان آن ها در پیکری با جنسیت دیگری زندانی شده.
این تضاد درونی اغلب در سنین کودکی شروع شده و با افزایش سن بلوغ وقتی که پیکر آن ها شروع به تکامل بیشتری کرده و مردانه تر یا زنانه تر می شود بیشتر می گردد.

احساس پریشانی و ترس درونی در بسیاری از ترانس ها چنان شدید است و خود را چنان در بن بست احساس می کنند که بعضی از آن ها تنها راه باقی مانده را خودکشی می بینند.
ترانس هویت یک بیماری نیست؛ بلکه یک پدیده شناخته شده علمی است که دلائل متعددی می تواند داشته باشد.
انتخاب تغییر جنسیت، امری تفریحی نیست و هیچ انسانی لزومأ بر سر مزاح، اقدام به این کار نمی کند .

طبیعی است که فرد در مراحل اول شناخت ترانس هویتی خود و گذر از مرحله شناخت به مرحله قبول واقعیت، غالباً سعی به تبدیل پوشش ظاهری و آرایشی خود به جنسیت مورد آرزویش می کند .

یک «ترانس سکشوال با ظاهر مردانه» بر این باور است که او وجوداً یک زن است اما «اشتباهی»در بدن یک مرد زاده شده و یک «ترانس سکشوال با ظاهر زنانه» هم فکر می کند که او روحاً و باطناً یک مرد است و اشتباهاً در جسم زنانه گنجانده شده است.

مثلاً اگر این کودک از نظر شکل آلت تناسلی پسر باشد به پوشیدن لباس دخترانه رو می آورد(اگر خواهر نداشته باشد به لباس مادر رو می آورد) والبته گاهی بعضی خانواده ها هم با یک شوخی از کنار آن می گذرند که بچه است و نمی فهمد.

یک ترانس سکشوال، هم جنس گرا نیست .

هم جنس بازها هم از گرایش غیر طبیعی به همجنس خود رنج می برند اما آن ها از لحاظ هویت جنسی مشکلی ندارند. مثلاً یک مرد هم جنس باز خودش را مرد می داند در صورتی که یک ترانس سکشوال با وجود اندام ها و کروموزم های جنسی و کاملاً بی نقص یک مرد یا یک زن، از لحاظ روانی و ذهنی، خودش را متعلق به جنس مخالف می داند.

به قول پرفسور بهرام میر جلالی، این اختلال هویت جنسی نیست، بلکه واژگونی هویت جنسی است.

15+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلک ها کلیک کنید تا در متن قرار گیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

2